Lokeron asettaminen tulostamaan vastaanotettuja asiakirjoja

Aseta paperin syöttölokero käytettäväksi kun tulostus vastaanotti fakseja.

Huomautus

  • Älä vedä paperilokeroa ulos tulostamisen aikana. Se saattaa aiheuttaa paperin loppumisen tai jumiutumisen.

  • Laite voi vastaanottaa tietoja 8192 arkkia. (Tämä määrä kuitenkin vaihtelee riippuen jäljellä olevan muistin määrästä ja asiakirjasisällöstä.)

  • Jos kone ei voi tulostaa vastaanotettuja fakseja paperin loppumisen tai paperitukoksen takia, kone alkaa tulostamaan kun ongelma on ratkaistu.

  1. Paina käyttöpaneelin (ASETUKSET) -painiketta.

  2. Paina -painiketta valitaksesi [Paper Setup (Paperiasetukset)], ja paina -painiketta.

  3. Paina -painiketta valitaksesi [Select Tray (Valitse lokero)], ja paina -painiketta.

  4. Tarkista, että [Fax (Faksi)] on valittuna ja paina -painiketta.

  5. Paina tai -painiketta valitaksesi käytettävän lokeron faksitoimintoja varten, ja paina -painiketta.

  6. Paina tai -painiketta valitaksesi [ON (PÄÄLLÄ)] ja paina (OK) -painiketta.

  7. Paina -painiketta, kunnes ylänäyttö tulee näkyviin.

Muistio

  • Käytä ainoastaan tavallista paperia tai kierrätettyä paperia.

  • Saatavilla olevat paperikoot ovat A4, A5, B5, Letter, Legal 13, Legal 13,5, Legal 14, Statement, Folio.

Peruste

Saatavana oleva paperikoko vastaanotetun faksin tulostukseen

AB

A4, A5, B5, Folio

Letter

Letter, Legal 13/13,5/14, Statement

Paperin koon prioriteetti

  • Jos vastaanotettu faksi on kooltaan isompi kuin määritelty paperin koko, faksi pienennetään, hylätään tai tulostetaan usealle arkille riippuen vastaanoton tulostusasetuksista.

Tulostusmenetelmän asettaminen, kun vastaanotetun kuvan koko on paperin kokoa isompi