Ustawianie trybu odbioru
Istnieje pięć trybów odbioru faksu: [Fax Ready Mode (Tryb gotowości faksu)], [Tel/Fax Ready Mode (Tryb gotowości tel/faks)], [Ans/Fax Ready Mode (Tryb gotowości ans/faks)], [Tel Ready Mode (Tryb gotowości telefonu)] i [DRD (DRD)]. Czynność odbioru różni się w zależności od trybu odbioru. Zmieniając tryb odbioru faksu, należy sprawdzić zachowanie odbioru. W trybie odbioru innymi niż [Fax Ready Mode (Tryb Gotowości Faksu)], do urządzenia należy podłączyć telefon. Telefon podłączony do urządzenia, nazywany jest telefonem zewnętrznym.
W trakcie odbioru faksu, informacje nadawcy wyświetlają się na ekranie. Nawet po zakończeniu odbioru, wskaźnik [DANE W PAMIĘCI] jest załączony tak długo jak długo dane w pamięci urządzenia są zapisane.

Notatki
-
Zmień tryb odbioru w [Ustawiania admin.] > [Instalacja użytkownika].
-
Jeżeli podczas odbioru danych dojdzie do przepełnienia pamięci, odbiór jest anulowany. W takim przypadku, należy poprosić nadawcę o ponowne przesłanie faksu.
Tryb gotowości faksu
Tryb ten jest trybem domyślnym ustawionym fabrycznie. Jeżeli ustawiono [Tryb Gotowości Faksu], urządzenie odbiera faks automatycznie.
Jeśli używasz urządzenie tylko do wysyłania/odbierania faksów, to ten tryb jest zalecany.
Odbiór Połączeń Lub Faksów (Tryb Gotowości Tel. / Faks)
Jeżeli ustawiono [Tryb gotowości Tel. / Faks], urządzenie automatycznie określa to, czy połączenie przychodzące jest połączeniem głosowym czy faksem, co pozwala na skorzystanie z telefonu i faksu. Aby odebrać połączenie, należy w pierwszej kolejności do urządzenia podłączyć telefon zewnętrzny.
-
Odbieranie Faksu
Odbiór faksu rozpoczyna się automatycznie.
-
Odbieranie Telefonów
W przypadku połączenia przychodzącego, telefon zaczyna dzwonić. Podnieś słuchawkę telefonu zewnętrznego i odbierz telefon. Aby odebrać faks, naciśnij
przycisk (START).
Notatki
-
Przed podłączeniem telefonu zewnętrznego, sprawdź w jaki sposób podłączyć telefon do urządzenia.
-
Jeżeli często odbierasz telefony, zaleca się uruchomienie [Trybu Priorytetu Telefonu].
Ustawienie kiedy dzwonienie wykonywane jest telefonem zewnętrznym (Tryb priorytetu telefonu)
-
Jeżeli podłączony telefon znajduje się w większej odległości, możesz odbierać faksy dzwoniąc pod zdalny numer przełączenia. Dzwoniąc pod zdalny numer przełączenia, należy wprowadzić kolejną cyfrę numeru w ciągu 3 sekund of wybrania poprzedniej cyfry.
Instruowanie Odbioru Faksu ze Zdalnego Telefonu (Zdalny Numer Przełączenia).
-
Telefon zewnętrzny może nie dzwonić właściwie w zależności od typu Twojego telefonu.
Podłączanie Automatycznej Sekretarki (Tryb gotowości AutoSek./Faks)
Jeżeli ustawiono [Tryb gotowości AutoSek./Faks], możesz korzystać z funkcji automatycznej sekretarki telefonu zewnętrznego i faksu. W pierwszej kolejności należy podłączyć telefon zewnętrzny posiadający funkcję automatycznej sekretarki.
-
Odbieranie Faksu
Automatyczna sekretarka dzwoni, odtwarzany jest komunikat odpowiedzi i automatycznie rozpoczyna się odbiór faksu.
-
Odbieranie Telefonów
Automatyczna sekretarka dzwoni, odtwarzany jest komunikat odpowiedzi i rozpoczyna się nagrywanie wiadomości.
Notatki
-
[Tryb gotowości AutoSek./Faks] może nie działać właściwie w zależności od funkcji automatycznej sekretarki telefonu zewnętrznego lub urządzenia nadawcy.
-
Przed podłączeniem telefonu zewnętrznego, sprawdź w jaki sposób podłączyć telefon do urządzenia.
Normalne Korzystanie z Telefonu (Tryb Gotowości Telefonu)
Jeżeli często korzystasz z telefonu zewnętrznego podłączonego do urządzenia, zaleca się [Tryb Gotowości Telefonu]
-
Odbieranie Telefonów
W przypadku połączenia przychodzącego, telefon zewnętrzny zaczyna dzwonić.
-
Odbieranie Faksu
W przypadku odbioru sygnału, telefon zewnętrzny zaczyna dzwonić. Podnieś słuchawkę telefonu zewnętrznego, a następnie naciśnij
przycisk (START). Aby wznowić rozmowę po odebraniu faksu, nie odkładaj słuchawki. Po zakończeniu odbierania, możesz mówić.
Notatki
Przed podłączeniem telefonu zewnętrznego, sprawdź w jaki sposób podłączyć telefon do urządzenia.
Korzystanie z Funkcji DRD (DRD)
Ten tryb jest zalecany, jeśli używana jest funkcja odbierania połączeń od kilku różnych numerów telefonów (DRD) dostarczanej przez operatora telefonicznego.